У Харкові облаштують доріжки і паркінги для велосипедистів
23.01.2017
Дівчинка 10 років — приклад волонтерам
23.01.2017

На Львівщині з’являться найсучасніші смарт-сервіси для городян

У Львові розпочав свою роботу перший в Україні проект «Розумний район». У рамках проекту один з районів міста буде устаткований системою сортування відходів, лавами з зарядками для гаджетів, електронним табло транспортних пробок і подібними смарт-сервісами.

Цей проект є міський ініціативою, в ході якої з 39 львівських громад виберуть одну, де проект буде реалізований. У багатьох європейських містах уже давно є подібна практика організації «розумних» районів.

9 компонентів «розумного» міста

Освітлення, яке вмикається встановлений час. Другий варіант —встановлення датчиків руху, які відстежують рух і вмикають світло за необхідністю.

«Розумні» та екологічні зупинки. Тут можна знайти всю необхідну інформацію про громадський транспорт: на табло вказується час прибуття транспорту, лави обладнані системою для підзарядки гаджетів і т.п. Вони самі забезпечують себе електроенергією за рахунок встановлених на них сонячних панелей.

-Система електронних платежів: будь-який товар або послугу можна оплатити банківською картою або через смартфон.

-Система міської безпеки: за рахунок установки камер відеоспостереження.

-Енергоощадні пристрої: будинки, оснащені сонячними батареями і спеціальними приладами, які визначають джерела втрати тепла.

-Мережа датчиків за допомогою яких можна виявити різні несправності та усунути їх. Датчики реагують на зміну температури або звуку і відстежують неполадки на електричних підстанціях, появу тріщин у будинках і т.п.

-Sharing economy — спільне користування транспортом: прокат авто і велосипедів, швидка і зручна оплата послуг прокату. Користуючись цією послугою можна визначити де знаходяться найближчі станції авто- або велопроката і оплатити їх через мобільний телефон.

-Електронні послуги: електронна медична карта, черга в садок, карта городянина і т.п.

Розумний» транспорт і світлофори: відстежують рух громадського транспорту онлайн і створюють «зелені коридори» для вільного руху транспорту.

Вибір мікрорайону проходитиме у 3 етапи. На першому етапі з 17 по 28 жовтня проводитиметься інтернет-голосування на сайті або на міському порталі. В ході громадського обговорення з 39 громад буде обрана найбільш активна.Наступним етапом стане аналіз переможця, який проведуть експерти з міських чиновників, громадськості та представників львівського IT-кластеру.І вже на прикінці листопада пройде презентація «розумних» напрацювань. А втілення їх в життя планується в наступному році. В майбутньому кращі реалізовані проекти можуть масштабувати на все місто.А у киян є можливість взяти участь в конкурсі проектів щодо поліпшення розвитку міста. Всі схвалені ідеї отримають по 1 млн грн з бюджету на реалізацію.

Джерело: велика епоха

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *